MKP_alt_03 alebo staticko-dynamický pavilón

Architektonická štúdia

Autor :  Braňo Ivan

Miesto : Košice

Rok :     2010

 

 

Prezentácia kultúry od statického pólu k dynamickému, kde sa v reálnom čase hľadá definícia a spoznanie pojmu kultúra došírky.

Dva kontajnery sú od seba vzdialené (napr. na obidvoch koncoch Hlavnej ulice v Košiciach), pričom by boli pospájané linkou rozhodených kociek. Kocky by boli plochy, kde by dostalo množstvo ľudí príležitosť prejaviť „svoju kultúru“, akokoľvek, vedome či nevedome. Dostali by ich vopred, aby boli na prezentačnej úrovni, ktorá je samozrejme na nich samých. Napr. niekoľko kociek by dostala Fakulta umení... Niektoré kocky by ostali prázdne

s možnosťou nejakej formy záznamu na ne. Kocky by mohli byť aj fixované, aj voľne pohyblivé a roztrúsené lineárne, alebo v rámci mesta, či oblasti. V kontajneroch by boli (pohodlné?) sedenia s počítačom na komunikáciu medzi kontajnermi... lebo v komunikácii je mnoho kultúry. (v kontajneri môže byť umiestnená otázka: „Čo je to kultúra?“, no bez tejto otázky to bude viac spontánne.) Kontajnery by boli nonstop prístupné komukoľvek a celý prenos by mohol byť aj on-line na internete.

 

 

Zdroj: MKP

 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

 

 

 

 
Podobné článkyNajnovšie články