Komixová bublina

 

Realizácia

Autor :  Mgr.art. Peter Klaudíny       

Miesto : Martin

Rok :     2010

 

 

V každom z nás sa skôr či neskôr vyvinie túžba po vlastnom bývaní. Podobne bolo tomu aj u autora tohto projektu, ktorý mal snahu vytvoriť niečo viac.  Vychádzajúc z jeho povolania dizajnéra sa do procesu tvorby bývania vnieslo kúsok výtvarna, čo umožnilo vznik dočasnej kultúrnej stavby, tvoriacej pódium a experimentálny priestor pre priateľov.

Základom objektu bola konštrukcia z unimo buniek, (neskôr použitá ako nosná časť pre dom)uložená na základovej doske.

Práve holá konštrukcia vnukla autorovi myšlienku obaliť ju igelitom a vytvoriť tak akúsi bublinu bývania /komixovú myšlienku.../. Potom keď prišli hostia, každý z nich vložil do diela kúsok seba a s pomocou farebnej pásky aplikovanej na igelit  vznikol obraz reflektujúci rôzne vízie, nápady, pocity..... Pri jeho tvorbe hrala kapela Piatko bend (Martinská folková kapelka), technické zabezpečenie zastrešil Jakub Kováč a samotnú atmosféru vytvorili všetci účastníci :o)

Ako hovorí sám autor “veľmi sa teším že takáto akcia vznikla, lebo keby to mala byť čisto stavba, tak si myslím že by toto miesto nemalo takéhoto ducha ako po tejto akcii. Dúfam že aj po dobudovaní môjho bývania sa budú podobné workshopy, výtvarné akcie a kreatívne stretnutia opakovať a toto miesto bude plné skvelých ideí.

Neskôr, po dobudovaní, sa z tohto “ farebného igelitového stagu ” stal obyčajný dom, ale zato s výraznou polohou, ako stvorenou pre akcie takéhoto typu.

 

 

Zdroj : autor

www.peter.klaudiny.com

 

pošli na vybrali.sme.sk pošli do vybrali.sme.sk

 

 

 
Podobné článkyNajnovšie články