VÝSTAVY
Jan Kaplický: Vlastní cestou

Danubiana Meulensteen Art Museum

8. 9. 2011 - 4. 12. 2011

Život a dielo svetoznámeho architekta Jana Kaplického odhalí v bratislavskej Danubiane od 9. septembra do 4. decembra 2011 doposiaľ  najväčšia výstava jeho tvorby.

Návštevníci budú mať možnosť vidieť architektonické a dizajnové modely projektov

autora a jeho štúdia Future Systems na ploche viac ako 1 500 m2. Hlavným partnerom výstavy je Slovenská sporiteľňa.

Cieľom výstavy je predstaviť osobnosť a dielo Jana Kaplického v čo najširšom umeleckom kontexte, od architektonických modelov cez šperky až po módu. Veľkosť vystavených diel začína od malých dizajnérskych návrhov (napríklad šperky veľkosti 10 cm) a. po architektúru mrakodrapov (veľkosti modelov a. 1,5 m). Súčasťou expozície je aj 130 metrová fotogaléria projektov, niekoľko

videoprojekcií a zábery z jednotlivých stavieb.

 

Čítajte viac...
 
Hurbanove kasárne v rukách mladých architektov

alt   alt

 

V dňoch 27.6.- 6.7.2011 sa v Bratislave konal medzinárodný architektonický workshop na aktuálnu bratislavskú tému „Čo ďalej s Hurbanovymi kasárňami?“ Podujatie sa konalo pod záštitou Ministerstva kultúry a Slovenskej technickej univerzity a v spolupráci s hlavným mestom SR Bratislava.

Komplex objektov kasární situovaných prakticky v priamom centre mesta slúžil dlhé roky úzkej skupine ľudí – armáde (od 19.stor.). V priestoroch sa nachádzali aj umelecké súbory, výtvarné štúdio, baletná sála, no vždy bol verejnosti uzatvorený. V súčasnosti objekt prešiel pod správu Ministerstva kultúry SR, ktoré preň hľadá nové funkčné využitie. Architektonický workshop má vytvoriť reálny impulz pre tvorbu názorov o budúcom funkčnom využití. Cieľom workshopu je ponúknuť ideové návrhy Ministerstvu kultúry SR ako aj mestu, zaujať širokú verejnosť, a tak podnietiť diskusiu o tejto budove a priestore. V neposlednom rade by mohla celá aktivita vyústiť do architektonickej súťaže.

 

Čítajte viac...
 
WALLPEOPLE BRATISLAVA - NÁSTENKA ŠŤASTIA

 

Wallpeople je unikátny umelecký projekt, ktorý pozýva ľudí bez rozdielu veku tvoriť, baviť sa a stať sa súčasťou jedinečného okamihu v určitom mestskom priestore, ktorý vyvrcholí spoločným umeleckým dielom, na ktorého vytvorení sa rovnomerne podieľajú všetci účastníci. Prineste so sebou fotku, ktorá podľa Vás vyjadruje šťastie!

 

Čítajte viac...
 
Magisterské diplomové práce 2011 študnetov VŠVU

Vysoká škola výtvarných umení v Bratislave, Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky a Národné osvetové centrum pozývajú na výstavu Magisterské diplomové práce 2011
Miesto: Dom umenia, Nám. SNP 12, 2. poschodie
Termín: 1. 6. – 28. 6. 2011
Vernisáž: 31. 5. 2011 o 18:00 hod.
Kurátori výstavy: Beata Jablonská, Andrea Euringer-Bátorová

Bratislava – Tento rok je to už po piaty raz, čo Vysoká škola výtvarných umení vystavuje diplomové práce študentov aj mimo svojich ateliérov – v Dome umenia a v niektorých menších bratislavských galériách. Pomaly sa táto pôvodne len interná školská akcia stáva kultúrnou udalosťou, ktorú každá výtvarná scéna tak potrebuje. A to už len tým, že práve od mladého umenia sa zvykne očakávať vždy niečo nové a iné, niečo, čo spochybní zabehané a overené stereotypy. Samozrejme, že nie každému je dané a súdené tieto očakávania naplniť, ale jedno je predsa len isté – „karty sú všetkým rozdané“.
Práve diplomová práca je tou symbolickou bodkou, ktorá zhodnocuje naučené a predpovedá, čo bude ďalej. Aby výstava bola autentickou správou o charaktere a smerovaní jednotlivých katedier, diplomové práce študentov na ňu vyberali pedagógovia, ktorí ich počas celého štúdia viedli a usmerňovali. Aj preto výstava nemôže byť celistvým obrazom jediného umeleckého názoru, ale je z desiatok príbehov vyskladaná mozaika, nesúca rukopis dvanástich katedier.

 

Čítajte viac...
 
Vroclav 20/20 Wroclaw

 

Súčasná a budúca tvár dolnosliezskej metropoly v architektonických návrhoch a realizáciách

Bratislava, Výstavný priestor ÚSTARCH SAV, Dúbravská cesta 9.

Vernisáž spojená s prednáškou  24. 5. 2011 o 16.00 hod.

 

Čítajte viac...
 
<< Začiatok < Predošlý 1 2 Nasledujúca > Koniec >>

Strana 1 z 2