KONFERENCIE
Modulárna architektúra v meste 21.storočia

„Domy z lodných kontajnerov, modulárne škôlky, umelecké inštalácie na verejnom priestranstve, fast foody, olympijské mestečká, atraktívne rodinné domy, sociálne byty, rozložiteľné chatky, domy na pokračovanie, administratívne budovy, galérie na pláži, atraktívne reštaurácie ... Toto  všetko sa  skrýva  pod pojmom: „Modulárna výstavba“ nebo také „Modulárna architektúra“. Vo  svete bežné, na Slovensku neznáme.

 

 

 

14. marca 2011 (Praha, Bratislava)  - Do Bratislavy v rámci CONECA zavítajú predný európsky odborníci na modulárnu architektúru v čele s nemeckým vysokoškolským profesorom, architektom Hanom Slawikom a holandskou architektkou Caroline Bijvoet. 

 

 

Český architektonický portál EARCH.CZ, ktorý sa okrem iného vo svojej činnosti  zameriava aj na konanie architektonických konferencií a prednášok svetových architektov, uvedie v rámci  sprievodného programu veľtrhu CONECO 30. 3. 2011 medzinárodnú konferenciu na téma, ktoré je na  Slovensku v podstate neznáme: „Modulárna architektúra v meste 21. storočia“. Táto oblasť architektúry je vo svete hojne využívaná a zahrnuje v sebe oblasti, ako sú: „kontajnerová architektúra“ alebo „plávajúca  architektúra“.

 

Čítajte viac...