AKCIE
VÝSLEDKY PREZENTÁCIE ARCHREFRESH 2012

Výsledky podľa hodnotenia poroty (Andrea Bacová, Pavol Paňák, Ivan Petelen)

rodinný dom
MICHAL BABINEC, STEFAN BEKEŠ, ALADÁR CSERNÁK, VERONIKA KOZÁKOVÁ

bytový dom
MIROSLAV JURÁŠ, konzultant: Ing. arch Ľubomír Bízik

občianske budovy: porota sa rozhodla udeliť dve prvé ceny
LENKA PETRÁKOVÁ, konzultant:Ing.arch Jozef Bátor,Phd.
ALEXANDRA KVASNICOVÁ, konzultant: Ing. arch S. Majcher, Phd.

VÍŤAZOM SRDEČNE BLAHOŽELÁME!
 

 

 

 

VÍŤAZ V KAŽDEJ KATEGÓRIÍ ZÍSKAVA KRÁSNU KNIHU Z OBLASTI ARCHITEKTÚRY A DIZAJNU OD KNÍHKUPECTVA www.artbooks.sk - NAJLEPŠIE KNÍHKUPECTVO PRE ARCHITEKTOV A KVALITNÝ ŠKICOVACÍ PAPIER OD E-SHOPU www.colorama.sk - PROFI POTREBY PRE ARCHITEKTOV
VÍŤAZI SI DARČEKY PREVEZMÚ OSOBNE PO VZÁJOMNE DOHODNUTOM TERMÍNE.
VÍŤAZOV INTERNETOVÉHO HLASOVANIA PROSÍME O ZASLANIE KOREŠPONDENČNÝCH ADRIES NA Táto e-mailová adresa je chránená pred spambotmi. Ak ju chcete vidieť, je potrebné aby ste mali zapnutý JavaScript. PRE PRAVIDELNÉ ZASIELANIE ARCHITEKTONICKÉHO ČASOPISU ARCH PO DOBU JEDNÉHO ROKU.

 

Čítajte viac...
 
Hey! Hľadá sa

 

 

Čítajte viac...
 
LIVEPARK

LIVEPARK - Malacky zažijú multimediálnu sobotu

Do Malaciek v polovici októbra zavíta multimediálne a multižánrové podujatie LIVEPARK. Ide o nový koncept, ktorý v sebe mieša zážitky, kultúru ale aj prednášky a hudobnú produkciu.
LIVEPARK sa uskutočni v sobotu 15.10.2011 od 14:00 v priestoroch Kina a Spoločenského domu.

V hlavnom programe získate možnosť zažiť africkú Ugandu prostredníctvom fotografií a autorského rozprávania Róberta Melichera, ktorý porozpráva o MIESTE kde sa ti zmení SVET.
Po horúcej Afrike vám Michal Šturc, špecialista na gurmánsku kávu, ktorý kvôli nej prešiel 42 krajín v  Európe, Južnej a Strednej Amerike, Ázii, USA, Karibiku, Austrálii, Novom Zélande či Francúzskej Polynézie priblíži svet kávy a vysvetlí, že nie je káva ako káva.

Oboznámime vás  s ekologickým združením EkoJany  pôsobiacom v Moravskom sv. Jáne. EkoJany  je skupinka dobrovoľníkov, ktorí vo svojom voľnom čase nemajú problém chytiť sa lopaty a bez nároku na honorár spraviť niečo, čo nášmu prostrediu a aj nám prospeje. V minulosti organizovali akcie s názvom “Vyčistime naše lesy”, dokonca sa pustili aj do zreštaurovania a opravy Studienky v Moravskom Sv. Jáne. Cieľom aktivistov EkoJany je ukázať ľuďom to, že je potrebné starať sa o čistotu nášho okolia. Že je potrebné posunúť myslenie ľudí o poriadny kus ďalej.  Ukázať, že sa s tým dá niečo urobiť a že stačí len chcieť. kedy to všetko začalo a hlavne, že to má ZMYSEL.

 

Čítajte viac...
 
Stavba roka 2011

Prestížna súťaž realizovaných stavieb na Slovensku Stavba roka 2011 vrcholi...

 

V 17. ročníku prestížnej prezentačnej celoštátnej súťaže realizovaných stavieb na Slovensku bez ohľadu na štátnu príslušnosť autorov ich architektonických riešení, projektantov, hlavných zhotoviteľov a stavebníkov či developerov Stavba roka 2011, ktorej organizátorom a jedným z jedenástich vyhlasovateľov -  Združenie pre rozvoj slovenskej architektúry a stavebníctva-ABF Slovakia,  Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR,  Zväz stavebných podnikateľov Slovenska, Slovenská technická univerzita v Bratislave, Stavebná fakulta, Slovenská komora stavebných inžinierov, Slovenská komora architektov, Slovenský zväz stavebných inžinierov, Spolok architektov Slovenska, Technický a skúšobný ústav stavebný, n. o.,  Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., Vydavateľstvo EUROSTAV, s. r. o. - je Združenie ABF Slovakia,   bolo prihlásených 30 stavieb.

 

Čítajte viac...
 
Jan Kaplický: Vlastní cestou

Danubiana Meulensteen Art Museum

8. 9. 2011 - 4. 12. 2011

Život a dielo svetoznámeho architekta Jana Kaplického odhalí v bratislavskej Danubiane od 9. septembra do 4. decembra 2011 doposiaľ  najväčšia výstava jeho tvorby.

Návštevníci budú mať možnosť vidieť architektonické a dizajnové modely projektov

autora a jeho štúdia Future Systems na ploche viac ako 1 500 m2. Hlavným partnerom výstavy je Slovenská sporiteľňa.

Cieľom výstavy je predstaviť osobnosť a dielo Jana Kaplického v čo najširšom umeleckom kontexte, od architektonických modelov cez šperky až po módu. Veľkosť vystavených diel začína od malých dizajnérskych návrhov (napríklad šperky veľkosti 10 cm) a. po architektúru mrakodrapov (veľkosti modelov a. 1,5 m). Súčasťou expozície je aj 130 metrová fotogaléria projektov, niekoľko

videoprojekcií a zábery z jednotlivých stavieb.

 

Čítajte viac...
 
CE∙ZA∙AR 2011 nominácie

Poznáme nominované architektonické diela na cenu
CE.ZA.AR 2011
Nominácie Ceny Slovenskej komory architektov za architektúru ‐ CE∙ZA∙AR 2011 sú už známe. Jubilejný 10. ročník charakterizuje rekordný počet prihlásených diel, vysoká kvalita, inovatívne prístupy a výrazné zastúpenie mladej architektonickej generácie.
Do súťaže, hodnotenej v šiestich kategóriách, architekti prihlásili celkovo 99 diel, čo je najvyšší počet v doterajšej histórii ceny. Zároveň bol najvyšší počet diel, ktoré porota vybrala pre osobnú obhliadku.
Podľa slov Iľju Skočeka, jedného z porotcov a v minulosti aj laureáta ceny CE.ZA.AR, však kvantita určite nebola na úkor kvality: „Kvalitných prác bolo toľko, že v niektorých kategóriách sme mali problém vybrať nominácie.”

„Celkový počet prác (99), ktoré prihlásilo 81 autorov a autorských kolektívov, naviac v čase pokračujúceho útlmu investičnej výstavby, svedčí o rastúcej prestíži súťaže medzi autorizovanými architektmi, členmi Slovenskej komory architektov.“ uviedol Juraj Šujan, predseda Slovenskej komory architektov. Predstavenstvo komory každoročne kladie dôraz nielen na kvalitné organizačné zabezpečenie a propagáciu súťaže, ale najmä na výber renomovanej odbornej poroty, ktorá je zárukou náročného a nestranného výberu nominácií a cien.

 

Čítajte viac...
 
Hurbanove kasárne v rukách mladých architektov

alt   alt

 

V dňoch 27.6.- 6.7.2011 sa v Bratislave konal medzinárodný architektonický workshop na aktuálnu bratislavskú tému „Čo ďalej s Hurbanovymi kasárňami?“ Podujatie sa konalo pod záštitou Ministerstva kultúry a Slovenskej technickej univerzity a v spolupráci s hlavným mestom SR Bratislava.

Komplex objektov kasární situovaných prakticky v priamom centre mesta slúžil dlhé roky úzkej skupine ľudí – armáde (od 19.stor.). V priestoroch sa nachádzali aj umelecké súbory, výtvarné štúdio, baletná sála, no vždy bol verejnosti uzatvorený. V súčasnosti objekt prešiel pod správu Ministerstva kultúry SR, ktoré preň hľadá nové funkčné využitie. Architektonický workshop má vytvoriť reálny impulz pre tvorbu názorov o budúcom funkčnom využití. Cieľom workshopu je ponúknuť ideové návrhy Ministerstvu kultúry SR ako aj mestu, zaujať širokú verejnosť, a tak podnietiť diskusiu o tejto budove a priestore. V neposlednom rade by mohla celá aktivita vyústiť do architektonickej súťaže.

 

Čítajte viac...
 
Strana 1 z 3